Strona internetowa to Twoje narzędzie do zdobywania klientów. Musi być tak zaprojektowana, aby przyciągała potencjalnego użytkownika i była prosta oraz funkcjonalna w obsłudze. Jest kilka zasad, jakimi należy się kierować przy projektowaniu strony internetowej, aby wzbudzała zainteresowanie, a ono z kolei przekładało się na osiągnięcie przez Ciebie określonego celu działalności, czyli zysku.

Po pierwsze – określ cel strony

Chcąc rozpocząć jakiekolwiek działania z tworzeniem strony internetowej, musimy wiedzieć jaką rolę ma pełnić. Często wiele osób skupia się tylko na wizualnej stronie, zapominając, że musi być ona użyteczna dla naszego potencjalnego klienta. Jeśli użytkownik nie znajdzie na niej szukanych informacji, natychmiast ją opuści, a nie o taki efekt nam chodzi.

Po drugie – zadbaj o atrakcyjną szatę graficzną

Przy projektowaniu stron internetowych zwróć uwagę, aby wszystkie elementy były ze sobą spójne. Jeśli chodzi o kolorystykę warto skupić się na jednym, głównym kolorze i dodać do niego jeden lub dwa dodatkowe. Najważniejsze to, aby zachować minimalizm i dopasować zdjęcia, które nie będą kolorystycznie odbiegać od motywu przewodniego strony, tylko wtedy całość będzie spójna i wizualnie atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

Po trzecie – użyteczność strony

Zadbaj o to, aby strona miała łatwe menu i użytkownik mógł od razu mógł znaleźć to, czego szuka. Strona powinna być intuicyjna i przekierowywać użytkownika do danego produktu. Pamiętaj o widocznym zamieszczeniu danych kontaktowych, by użytkownik nie musiał się denerwować, że nie może znaleźć pożądanej informacji. Postaw na krótką i zrozumiałą treść, która powinna być sednem tworzenia każdej strony internetowej.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zaprojektowaniu strony, która idealnie wpasuje się w oczekiwania Twoich klientów, sprawdź tutaj: projektowanie stron internetowych Łódź.