Czy uważasz, że tworzenie aplikacji mobilnych wymaga wsparcia API dla elastycznego, lekkiego i niezawodnego tworzenia aplikacji? Jeśli nie masz o tym pojęcia, to jesteś we właściwym miejscu, aby być świadomym prawdy i ukrytych scen.

Interfejsy API lub interfejsy aplikacji zrewolucjonizowały sposób, w jaki korzystamy z aplikacji internetowych i mobilnych, umożliwiając komunikowanie się programów komputerowych. Z powodu tej rewolucji rozwój oprogramowania i innowacje okresowo przyspieszały w ciągu ostatnich lat, a aplikacje są integrowane i komunikowane w niesamowity nowy sposób. Używamy naszych komputerów PC, laptopów, telefonów komórkowych i tabletów każdego dnia, aby komunikować się z naszymi przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami. Ale jak programy komputerowe komunikują się ze sobą? Interfejsy programowania aplikacji API to ukryta podstawa współczesnego świata, która umożliwia programom komunikowanie się ze sobą. Chociaż większość z nas o tym nie wie, za kulisami każdej aplikacji mobilnej i strony internetowej, z której korzystamy, znajduje się siatka komputerów komunikujących się ze sobą za pośrednictwem szeregu interfejsów API. Jak widać na rysunku, każdy zegarek mobilny i cyfrowy korzysta z interfejsów API do uruchamiania swoich natywnych aplikacji, wysyłając żądanie do serwera WWW w celu uzyskania odpowiednich danych aplikacji. A serwer sieciowy wyśle odpowiedź na to żądanie za pośrednictwem odpowiedzi API. Dzięki temu każda aplikacja mobilna działa płynnie bez obciążania.

Dlaczego interfejsy API są tak ważne?

W dzisiejszych czasach interfejsy API są szczególnie ważne, ponieważ decydują o tym, jak programiści mogą tworzyć nowe aplikacje, które wykorzystują duże usługi internetowe — na przykład sieci społecznościowe lub narzędzia, takie jak Mapy Google. Na przykład twórca aplikacji do gier może użyć interfejsu API, aby umożliwić użytkownikom przechowywanie zapisanych gier w chmurze, zamiast opracowywać od zera inną opcję przechowywania w chmurze. W pewnym sensie interfejsy API to świetna oszczędność czasu. W wielu przypadkach zapewniają również wygodę dla użytkownika; użytkownicy bez wątpienia doceniają możliwość logowania się do wielu aplikacji i witryn internetowych przy użyciu swojego identyfikatora.

 

Popularne tagi: branża IT , jak przygotować specyfikację projektu IT