Podstawą pracy większości menadżerów są liczne wystąpienia i prezentacje. Najczęściej ich celem jest przekazanie strategii firmy, wprowadzanych zmian, czy informacje o nowych produktach lub usługach. Zazwyczaj wśród tych informacji są również te mniej popularne decyzje.
Podstawowym celem każdej prezentacji czy każdego wystąpienia jest wzbudzenie zainteresowania słuchaczy i zdobycie ich zaufania. Sama myśl, że każdy ze słuchaczy koncentruje swoją uwagę na naszej osobie, może wzbudzać różne emocje. U jednych będzie to skok adrenaliny, u innych presja, a jeszcze innych strach czy sobie poradzimy. W końcu nie każdy rodzi się idealnym mówcą, ale każdy może nim zostać!

Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych – na czym polega

Stare powiedzenie głosi, że jeden obraz jest wart tysiąca słów. Pokazując klientowi dany produkt, jesteśmy w stanie szybciej go przekonać, że jest on mu potrzebny. W taki sposób zwiększamy szansę, że podpiszemy umowę, tym samym pozytywnie zakańczając transakcję.
Dużo łatwiej będzie przekonać inwestora, pokazując mu, np. to, że nasza sprzedaż rośnie za pomocą słupków. Zdecydowanie prościej będzie mógł to sobie wyobrazić i zapamiętać. Tak naprawdę dużo zależy od tego, jak mu to przedstawimy. I tak samo jest z zespołem, w którym pracujemy.

Prezentacja i wystąpienia publiczne stały się prawdziwą sztuką, która rządzi się własnymi prawami. Słuchacze oczekują od nas konkretnej i rzetelnej informacji w krótkim czasie.

Najczęstszymi bodźcami, które zniechęcają do wystąpień publicznych to trema, obawa o reakcję publiczności oraz lęk przed stanięciem przed słuchaczami. A przecież nie chodzi, aby od razu porywać wielotysięczny tłum. Przede wszystkim należy stawić czoło swoim obawom.

Fajnie przeprowadzone wystąpienie publiczne https://przemyslawkutnyj.pl/coaching-wystapien-publicznych/ nie jest talentem, a normalną wyuczoną umiejętnością, taką jak jazda na rowerze.

Przemawianie do ludzi, a tym bardziej przekonywanie ich do swoich racji nie jest łatwe, ale można się tego nauczyć. Pomoże Ci w tym  sztuka prezentacji szkolenie i wystąpień publicznych https://przemyslawkutnyj.pl/coaching-wystapien-publicznych/.